Puitpõranda hooldus

Puitpõranda õigeaegne hooldus aitab säästa raha

Puitpõranda hooldus ei ole keeruline. Paljud valivad puitpõranda viimistluseks lakkimise sest arvavad, et õlitatud põrand nõuab liiga palju hoolt ja ei tulda sellega toime. Seda ei maksa karta.

Kui hooldad põrandat korrapäraselt ja ei lase sel liigselt kuluda võid säästa puhast raha. Ära jääb uus põranda lihvimine, mis võib olla küllaltki tüütu ja kindlasti ka palju kulukam kui õigeaegne hooldusõlitamine. Kui tihti seda teha? Sõltub palju kasutamiskoormusest, kuid vähemalt iga kahe-kolme aasta järel.

Kuivalt puhastamine


Õlitatud puitpõrand tõrjub mustust. Erinevalt paljudest muudest põrandakatetest ei teki puidust põrandal elektrostaatilist laengut ning see takistab mikroobide ja allergeenide teket. Tolmu, ebemed ja loomakarvad saab eemaldada tolmuimeja või harjaga. Veel lihtsam on kasutada mikrokiust moppi.

Niiske puhastamine


Õlitatud põrandate puhul ei tohi kasutada universaalset üldpuhastusvahendit. Sellega võid osa õlikihist maha pesta ja vähendada põranda kulumiskindlust. On olemas spetsiaalsed puhastusvahendid õlitatud põrandatele. Paljudel tootjatel on erinimelised tooted. Näiteks Osmo firmalt Wisch-Fix. Lisades seda vahendit vette, eemaldab see erakordselt tõhusalt igapäevase mustuse ning hoiab tänu looduslike õlide sisaldusele ära põranda liigse kuivamise. Niisket puhastust ei soovita ette võtta tihedamini kui kord nädalas.

Intensiivne puhastamine ja väskendamine


Kõigepealt puhastad põrand põhjalikult kasutades näiteks põrandapesuvahendit Wisch-Fix. Seejärel peale põranda kuivamist kanna põrandale äärmiselt õhuke kiht kas hooldusõli või õlivaha. Suuremate pindade korral on soovitav tellida asjatundjad siit.

Puitpõranda hooldus õlivahaga
Õlitatud põranda hooldus

Elu jätab oma jälje ka optimaalselt hooldatud puitpõrandale. Just seetõttu saab õlitatud puitpõranda kaitsvat viimistlust mis tahes ajal uuendada ilma, et vana viimistluskihti oleks vaja maha lihvida. See on suur eelis lakitud puitpindade ees.

Oluline on õige õhuniiskuse tase

Nii nagu külm talveõhk kuivatab meie nahka, kuivatab see ka puitu. Puit on hädavajalik hoida optimaalsel niiskustasemel. Kodu püsiva suhtelise õhuniiskuse 35–55% vahel hoidmine on parim viis puitpõrandate kaitsmiseks kokkutõmbumise, paisumise, kahanemise, pragunemise ja muu eest. Kuivanud puit tekitab laudade vahele inetuid vahesid. Saate seda vähendada, hoides suhtelise õhuniiskuse taseme oma kodus stabiilsena. Neid tasemeid saate hõlpsalt hallata õhuniisutajaga.

Pühkige oma jalad õuest tulles porimatile

Investeerimine kvaliteetsetesse, imavatesse ja libisemiskindlatesse porimattidesse tasub end lõpuks ära. Need ei kahjusta puitu ja suudavad paremini imada prahti, vihma, lund, soola ja jääd, ilma et see põrandat niisutaks või kahjustaks.

Puitpõranda hooldus tuleb teha õigeaegselt

Rusikareegliks olgu: kui on näha juba kulumise jälgi ei tasu enam hooldusega oodata.

Kui unustatakse põrandaid hooldada, tuleb kogu taastamistöö mõne aasta pärast uuesti ette võtta.

Võta meiega ühendust , aitame meelsasti.